logo BIOMAC rozvoz pelet po celé ČR
Kvalitní pelety BIOMAC

Společnost BIOMAC Ing. Černý s.r.o. je největší evropský výrobce kvalitních dřevěných pelet s 22 letou tradicí. Vysoký objem výroby je jistotou dodávek po celý rok. Naše dřevěné pelety jsou pod pravidelnou kontrolou a splňují veškeré platné evropské normy.

O nás

Firma BIOMAC Ing. Černý s. r. o. je ryze česká rodinná firma založená v roce 2000, ale oboru výroby ekopaliv paliv se Ing. Černý se svými kolegy věnuje profesionálně už od roku 1990.

V současné době se firma BIOMAC zabývá následujícími programy:

Tím prvním je projektování, instalace, servis peletovacích a briketovacích technologií na výrobu normovaných ekologických paliv z dřevní suroviny po výrobě převážně z pilin. Jedná se o technologie, které mokrou a velmi objemnou dřevní biomasu na drtící lince rozdrtí, následně vysuší na požadovanou výhřevnost a poté slisují do malého objemu a ještě zabalí do prodejního balení. Od roku 1992 do současnosti kolektiv z BIOMACU postavil 39 výrobních zařízení, z nichž každé zaměstnává podle směnnosti 6-12 lidí a denně každý závod vyrobí až jeden kamion ekopaliva (cca. 24 tun). Výrobní kapacita všech strojů zn. BIOMAC pak přesahuje 150 000 tun slisovaných ekopaliv za rok. 

Druhý program je vlastní výroba, následný prodej a závoz ekopaliv vyráběných na technologii BIOMAC. Jsou to především dřevěné pelety a brikety, kůrové brikety, energetická štěpka, palivové krbové dříví a podpalovací třísky a nově i grilovací brikety a grilovací dřevěné uhlí. Společnost BIOMAC se stala největším evropským dodavatelem ekopaliv. Normovanou kvalitou paliv, cílenou obchodní strategií se BIOMAC stává přímým dodavatelem rakouských, italských, německých obchodních marketů. Za tuto exportní činnost získala firma v roce 2006 třetí místo v „Exportní ceně DHL“ a stala se také „Nejúspěšnějším klientem Czech Trade 2006“. V roce 2013 získal Ing. Zdeněk Černý v jubilejním 20. ročníku prestižní soutěže MANAŽER ROKU ocenění Manažera odvětví ve zpracovatelském průmyslu – zpracování dřeva.
Dlouhodobým cílem firmy BIOMAC je návrat vyráběných ekopaliv na český trh s postupným nahrazováním sirnatého uhlí a stále se zdražujícího zemního plynu na našem venkově a ve městech.
Kromě vlastní produkce vykupuje a prodává  BIOMAC do zahraničí také výrobky dalších českých a slovenských výrobců ekopaliv.
Naším cílem je zavést vyrobená ekopaliva Biomac přímo až do domu našemu konečnému zákazníkovi tak, aby ne jenom šetřil své peníze, ale i životní prostředí kolem sebe.

Třetím programem je projektování, instalace a servis kotelen spalujících dřevěné pelety určený pro rodinné a bytové domy, školy, ústavy, státní instituce, hotely a průmyslové podniky.
Díky vlastní výrobě ekopaliv garantujeme jako jediní v ČR stálou dodávku ekopaliv a tepelné energie.

  • v projekcích kotelen upřednostňujeme technologie ryze českých výrobců kotlů a kamen
  • automatické kotelny vyšších výkonů jsou dálkově monitorovány s 24 hodinovým servisem pro případ poruchy
  • námi instalované kotle se prokazují účinností vyšší než 90%
  • spalováním ekopaliv se snižují roční finanční náklady na vytápění
  • díky nízké produkci emisí jsou ohleduplné k životnímu prostředí
  • možnost získání dotace z programu Zelená úsporám v Olomouckém kraji, Moravsko-slezském aj.
klastr česká peleta
Aktuality

Pour féliciter 2018

24.11.2017

Milí zákazníci, děkujeme za Vaši přízeň, kterou jste nám v uplynulém roce věnovali a přejeme krásné Vánoce a po celý rok 2018 pevné zdraví, štěstí a osobní pohodu.

Veletrh FOR ARCH

4.09.2017

Milí zákaznici a obchodní partneři, od 19. do 23.9. 2017 se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH. Součástí výstav bude bohatý doprovodný program vhodný nejen pro odborníky, ale i laickou veřejnost.

Certifikát ENplus

Dva roky starý certifikační systém již dorazil do Česka, a tak i tady bude nyní chránit všechny zúčastněné strany. Výrobcům a obchodníkům s peletami otevírá přístup na nové trhy a prospěje konkurenčnímu prostředí, zákazníkům a výrobcům kotlů a kamen garantuje vysoce kvalitní palivo, a tedy například odpovídající tvar, vysokou výhřevnost, nízký obsah prachu a také malé množství popela vznikajícího při spalování. Certifikaci v Česku uděluje od roku 2013 Klastr Česká peleta.

certifikát ENplus